XVI TALLINN DESIGN FESTIVAL
20.09.—26.09.2021    
SOS DESIGN





Jaga üritust

Disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanek 

14.09.—20.09.
E-L 12-20, P 12-18

@ Põhjala tehas, Marati 5, 11713, Tallinn

Näituse ametlik avamine
E 14.09, kell 17.00
Tasuta!

Festivali peateema "Vajaduspõhine disain" seab küsimuse alla tänase toote elutsükli. Kas uue põlvkonna disainer kui tootmisahela esimene lüli on valmis probleemide- ning regulatsiooniderohkes ühiskonnas navigeerima? Sellele küsimusele vastavad Eesti Kunstiakadeemia, Kõrgem Kunstikool Pallas, Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž, Tartu Kunstikool. Sõna ütlevad sekka ka saadikud Moholy-Nagy Kunsti- ja Disainiülikoolist ning Londoni Kunstiülikoolist.

__________________________________

TALLINNA ÜLIKOOLI HAAPSALU KOLLEDŽI KÄSITÖÖTEHNOLOOGIATE JA DISAINI ÕPPEKAVA ERIALANÄITUS


Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži eriala "Käsitöötehnoloogiad ja disain" on ainulaadne rakendusliku suunitlusega eriala, mis õpetab mõistma personaalse toote olemust, sündi ja jätksuutlikkust. Oleme pööranud oma näo ja tegemised ühiskonnas toimuvate protsesside kaardistamisele ja valupunktidele võimalike lahenduste väljatöötamisele. Oluliseks peame tervisedenduse valdkonda kuuluvate toodete disaini. Meie diplomitööd valmivad ideest teostuseni põhimõttel ja tihedas koostöös sihtgrupiga. Väljapanek tutvustab näiteid eriala kursuse- ja diplomitöödest.

https://www.tlu.ee/haapsalu/kasitootehnoloogiad-ja-disain

__________________________________

TARTU KUNSTIKOOLI VÄLJAPANEK 

Tartu Kunstikool on Disainiööl väljas:
1. Noorte arhitektuurikonkurssi võidutöödega. 2020 aasta teema oli "Minu unistustekatuse maastik".
2. 3D eriala õpilaste loodud keskkonnateemalise arvutimänguga. Kohapeal saab mängida ja korraldame VR prillidega modelleerimise töötoa
3. Kujundusgraafikute ja stilistide ühine ajakirjaprojekt

www.tartukunstikool.ee

__________________________________


2+2

Kõrgema Kunstikooli Pallas väljapanek 2+2 näitab valikut 2020 aasta lõputöödest disaini valdkonnas. Erakorralises olukorras valminud ja esitatud tööd olid samuti erakordsed ning lähenesid disainile mitme nurga alt. Oli töö materjaliga, mis lausa vajas uudsemat lähenemist. Oli klient, kes vajas kaunimat lahendust funktsionaaltoolile. Oli mitu tööd disainiprotsessi endaga, mis hädasti vajas uut inspiratsiooniallikat. Lõpptulemus on niisama lihtne ja loogiline nagu 2+2, mis tuli valmis teha olukorras, kus 2+2 polnud sugugi lihtne.

pallasart.ee

_________________________________

TUDENGITÖÖDE NÄITUS 

Biojäätmete ümbertöötlemine moetoodeteks

Nahkaksessuaaride disainer Riina Õun on laiendanud oma ampluaad biodisaini valdkonda. Material Futures Magistratuuri lõputööna Londonis Central Saint Martins´i ülikoolis arendas Riina välja keskkonnasõbraliku naha-laadse vegan materjali, kasutades selleks kombucha joogitööstuse jääkaineid. Materjaliga töötamise võimalused on esitletud kotikollektsiooni näol. Riina uurib kuidas käsitöö peab kohanduma biomaterjalidega töötamisel. Eesmärgiks on viia materjalid katsetamisjärgust praktiliseks tööstuslikuks kasutamiseks.

www.riinao.com

_________________________________

EESTI KUNSTIAKADEEMIA DISAINITEADUSKONNA VALIK TUDENGITE TÖID ÕPPEAASTAST 2019/2020

Eesti Kunstiakadeemia vaatab tulevikku - osaledes aktiivselt ühiskondlikes protsessides, kasutades uusimaid tehnoloogiaid ning pöörates tähelepanu üha kiirematest arengutest tulenevatele muutustele. Näitusel on esindatud interaktsioonidisain, tootedisain, graafiline disain, tekstiilidisain, moedisain ning EKA ja TalTechi ühine magistriõppekava Design & Technology Futures.

www.artun.ee

_________________________________

"ISTE" on EKA sisearhitektuuri ja arhitektuuri esmakursuslaste kontseptsioonitoolide pop-up näitus. Mööblimaailma ust paotav õppeülesanne lubab tudengil kasutada vaid tükki vineeri, pulki ja liimi, ent tulemus peab kandma autori raskust. Milline on minimaalne materjalikogus, mis inimkeha kannab? Erialaprojekti juhendasid disainer ja arhitekt Ilkka Suppanen, Aalto Ülikooli õppejõud Martin Relander ning arhitekt, disainer ja õppejõud Yrjö Wiherheimo. EKA puutöökojas oli abiks meister Avo Tragel.

www.artun.ee

_________________________________