XVI TALLINN DESIGN FESTIVAL
20.09.—26.09.2021    
SOS DESIGN


Jaga üritust

Rõivadisainietendus D_O_M – DISAIN ON MOES

N, 17.09. kell 19.00

@ Põhjala tehas, Marati 5, 11713, Tallinn

Disainiöö omanäoline moeetendus

D_O_M – DISAIN ON MOES

käigus astuvad oma loominguga publiku ette põnevad disainerid Eestist. D_O_M presenteerib festivali külastajatele atraktiivse ja kontseptuaalsema vaatemängu kaudu siinseid ambitsioonikad tegijaid. Brändi kontseptsioon ja eripära avaneb läbi kultuurse elamuse, läbi inspireeriva sündmuse ning meelelahutusliku vaatemängu.

Riietus on ühelt poolt funktsionaalne vahend, teisalt aga personaalne täiendus isiku tervikule. Disainitud rõivas on ese, mis on olukorda täiendav ja keskkonda sobituv. Olgu selleks kas töine päev või väljapeetud tähistamine. Riided on mängulisteks vahenditeks isiksuse esiletoomiseks ja sealjuures väärt kaaslasteks elulistel hetkedel.

Kvaliteetsed disainerrõivad on rõivad,
mis kestavad,
mida on väärt parandada
ja mida on väärt pärandada.

Need on rõivad, mille puhul on otsitud parimaid võimalusi tehnoloogias, valmimise protsessis ning millega on taodeldud parimat kvaliteeti igas detailis.

Rõivas nii iluks kui ka eluks.

D_O_M loovjuht
Piret Mägi
piret@disainioo.ee


○○○○○○○○○○○○○


CRYSTAL RABBIT on Kristel Jänese poolt rajatud kaasaegne pesubränd, mis pakub alternatiivi klassikalisele naiselikule esteetikale. CRYSTAL RABBIT ülistab keha reaalsust ning "päris inimest". Brändi loodud pesu on minimalistliku disainiga, mis pakub sageli tavapäratuid lahendusi. CRYSTAL RABBIT'i tooted on mõeldud kombineerimiseks igapäevase rõivastusega, mida saab kanda kihiliselt nii rõivaste all, aga miks mitte ka peal. Nii on võimalik hägustada ihu näitamise ning varjamise piire. Kõik esemed valmivad Kristel Jänese stuudios Tallinnas ning on õmmeldud hoolega valitud Eestist ja Euroopast pärit tekstiilidest. Kristel kirjeldab oma brändi nõnda: "Keha on nagu Vana-Kreeka skulptuur 21. sajandil. Ja ma valmistan sellist aluspesu, mis justkui rikub klassikalisi ootusi ja mis voolab abstraktselt ümber inimese keha." Suur tänu Kärt Hammer, Grete Ly Valing, Anu Tera, Crocks ja Uuskasutuskeskus!

crystalrabbit.ee

○○○○○○○○○○○○○


MEKOOME - Mekoome kudumbrändi asutaja ja disainer Larissa Kondina on omandanud arhitektuurialase hariduse. Ent oma teadmisi hakkas ta rakendama mitte majade, vaid kudumite konstrueerimisel. Larissa loob digitaalselt graafilisi maastikke ja transformeerib neid kudumite mustriteks. Iga kampsuni, mütsi või kaeluse pikslimuster kirjeldab teatud linnakeskkonna tüpoloogiat. Ja see arhitektuur linnaruumis justkui kandub meie enese peale, meie enese rõiva sisse.

Mekoome kudumite mustrid kannavad argiellu geomeetria võlu ning kvaliteetse villa soojust. Brändi kehakatete kujundus on modernne, kunstipärane ning stiilipuhas. Nii saavad kokku kaks kirge – arhitektuur ja kudumine.

Aitäh, Samelin.

mekoome.com

○○○○○○○○○○○○○ALMA - Alma oli Anete Pedaru vanavanaema nimi. Ja tervelt neli põlvkonda naisi on kõik andnud nostalgilise ning väärtusliku aluse, mille peale luua rõivabränd Alma. Anete on alati olnud vaimustuses millegi vana, ilusa ja ajatu elluäratamisest. Ja nende riiete kaudu on võimalik taaselustada Alma armastust, esteetikat, suhtumist riietumisse. Alma jaoks oli äärmiselt oluline, et riietus oleks peene stiiliga, kõrge kvaliteediga ning vastupidav. Nüüd on bränd Alma võtnud endale ülesandeks jätkata nende väärtuste pakkumist.

Bränd Alma valmistab klassikalise joonega rõivaid, mis sobivad iga naise riidekappi. Nende vorm on avara joonega ning omal moel skulptuurne, lausa arhitektuurne. Alma stiil on ajatu, mis kestab hooaegadest kauem ning rõivad on mõnusalt kombineeritavad nii olemasoleva garderoobi kui iga järgmise Alma kollektsiooniga. Et ilu oleks hooaegade-ülene.

www.fromalma.com

○○○○○○○○○○○○○Eesti Disaini Maja / Estonian Design House - (EDM) on 2010 aastal Eesti Disainerite Liidu (EDL) poolt loodud platvorm. EDMi missiooniks on disainerite loomingu tutvustamine ja kommertsialiseerimine läbi erinevate müügikanalite kodu- ja välismaal.

EDLi missiooniks aga omakorda on Eesti, kui tõusva disainipotentsiaaliga maa tutvustamine ja maine kujundamine nii siinsamas kui üle maailma.

Etendus toob kokku kollaaži põnevatest uustulijatest ja kaasaegsetest menukitest, mille on siinne ja välismaine publik suurima rõõmuga oma kodudesse soetanud. Laval saab näha mitte ainult riideid, vaid rambivalgusesse astuvad ka toolid, kellad ning palju muud.

www.estoniandesignhouse.ee

#D_O_M
#designisinfashion
#disainonmoes
#TallinnDesignFestival